Az Engame Akadémia és az Econverse által közösen szervezett, 2024 őszi startup versenyen középiskolás diákok próbálhatták ki magukat az ötletfejlesztésben és az üzleti tervezésben, melyben profi mentorok támogatták őket.
Budapest mellett Pozsonyban, Prágában és Varsóban is megrendezésre került az esemény, a kétnapos intenzív csapatverseny döntőseinek útja pedig még nem ér véget: 2025 tavaszán irány a nemzetközi döntő!
Mi az ötlet? Hogyan fejleszthető vállalkozássá? Milyen szempontok szerint gondolkozik előre egy sikeres vállalkozó? Miből áll egy felejthetetlen és meggyőző pitch?
A korábbi években megrendezett nagysikerű Engame Startup Challenge után idén először nemzetközi mezőnyben is megmérettethetik magukat a vállalkozószellemű középiskolások. A négy országban induló verseny egyik helyszíne Budapest, ahol a novemberi elődöntőben négy csapat kapott meghívót a 2025 márciusában megrendezésre kerülő varsói nemzetközi döntőre.
A budapesti elődöntő négy legjobb csapata csapatonként 250 euró értékű díjazásban részesül, valamint továbbjut a varsói döntőbe. A varsói döntő díjazása hamarosan kihirdetésre kerül.
Hiszünk abban, hogy a vállalkozói attitűd elsajátítása minden fiatal számára hasznos, függetlenül attól, hogy a későbbiekben vállalkozóvá kívánnak-e válni. Az Econverse V4 versenyfelkészülés során a diákok olyan készségeiket fejlesztik, amiknek a mindennapokban is hasznát veszik: csapatmunka, problémamegoldás, prezentáció. Ezek mind hozzájárulnak önbizalmuk növeléséhez és a későbbi kihívások során a sikeres helytálláshoz.
Jelentkezés hamarosan.
Jelentkezési határidő: november 3., vasárnap, 23:59. A határidő után lehetőség van várólistára kerülni.
A versenyzői jelentkezés lejárt, jelentkezz nézőnek.
A helyszíni regisztrációt követően az ülőhelyek elfoglalása érkezési sorrendben történik.
Köszöntők az Econverse és az Engame Akadémia részéről.
Az első 6 versenyző csapat bemutatja vállalkozási ötletét.
Inspiráló beszélgetés a vállalkozói élet kihívásairól és örömeiről. Vendégeink, a Forbes „30 sikeres magyar 30 alatt” listájának neves képviselői mesélnek saját tapasztalatikról, és megosztják legjobb tanácsaikat is. A kerekasztalt Golovics Milán, a Forbes újságírója vezeti, beszélgetőpartnerei a következőek lesznek:
A második 6 versenyző csapat bemutatja vállalkozási ötletét.
Az első 3 helyezett és a közönségdíj kihirdetése, díjátadó.
Az esemény lezárásaként kötetlen beszélgetésre invitáljuk vendégeinket. Ebben az egy órában lehetőség nyílik a versenyzőkkel, szakmai vendégekkel vagy akár egymással is megismerkedni, kapcsolatokat építeni.
Miki 2021-ben hollandiai mestertanulmányait szakította félbe, hogy Gyarmati Fannival elindítsák Diverzum nevű vállalkozásukat, mely neves márkák által nyújt exluzív kedvezményeket diákok számára. Mikiék a Cápák közöttet is megjárták, ahol Balogh Petyától kaptak befektetést. (Olvass többet a Diverzumról a Forbes.hu-n!)
Noémi és társai 2020-ban indították a viselkedéstudománnyal foglalkozó tanácsadó cégüket a BeHive Consultingot, mellyel céljuk, hogy a legfrissebb tudományos eredmények segítségével javítsák szervezetek működését, globális szinten. (Olvass többet a BeHive-ról a Forbes.hu-n!)
Donát 2019-ben indította el SMAPP LAB nevű startup cégét, mely valós idejű, lokális adatokat szolgáltat gazdák számára a kártevők elleni védekezés során, hogy a gazdák hatékonyan, megfelelő időben és csak a szükséges permetszer kijuttatás mellett vegyék fel a harcot a rovarok ellen. (Olvass többet a SMAPP LAB-ról a Forbes.hu-n!)
Benedek gazdasági és pénzügyi területeken tanult, jelenleg PhD képzését végzi világgazdasági területen. Tanulmányai és oktatói tevékenysége mellett 2023 óta a Forbes Magyarországnál pénzügyi újságíróként dolgozik. Az eseményen ő fogja moderálni a Forbes 30u30 kerekasztal beszélgetést.
A díjakat a Day1 Capital biztosítja. A díjak az adók levonása után kerülnek kifizetésre.
A tavalyi Startup Challenge győztes csapatának története nem állt meg a verseny végeztével. Később egy londoni ötletverseny első helyét is megszerezték, majd a Startup Challenge-en nyert anyagi és szakmai támogatásnak, és természetesen a rengeteg beletett munkának köszönhetően mára elkészült a weboldaluk és hamarosan az applikáció béta verziója is elérhető lesz.
A fiúk koncepciója az volt, hogy a zenekedvelők számára alkotnának egy alkalmazást és platformot, ahol a felhasználók új embereket és együtteseket ismerhetnek meg a zenei ízlésüknek megfelelően, illetve kedvenc előadóik koncertjeit könnyen átláthatnák és a jegyváltás is gördülékenyebb lenne. Ötletük lassan kezd feltételes mód nélküli valósággá válni.
Igen. A rendezvény teljesen nyitott minden 9-12-es középiskolás diák számára, országhatárokon túl is. Csak angolul kell tudni középszinten.
Igen. A jeletkezők fognak kapni a verseny előtt hasznos anyagokat (cikkek, videók, etc.) illetve egy online tréninget is a Startup Hungary-től.
Igen. A versenyen 72 diák és kb 18 csapat lesz, így nem kell, hogy mindenki saját ötlettel érkezzen, tudsz csatlakozni mások ötletén dolgozó csapathoz.
Igen. A pénteki nyitónapon több olyan programelem is lesz, melynek során megismerheted a többi résztvevőt és csapatot találhatsz magadnak.
Abszolút. Mivel minden csapatban 3-5 diák lesz, prezentálni pedig elég egy ember, nem gond ha te magad nem szeretnél kiállni a nézők elé, így is ki fogod tudni venni a részed a munkából a felkészülés során.
Nincs. A versenyen való részvétel teljesen ingyenes. Szombaton és vasárnap a Wolt jóvoltából ebédet is biztosítunk a versenyzőknek. További étkezést, utazási költségeket és esetleges szállásköltséget viszont mindenkinek magának kell megoldania.
Nem. A versenyre egyéni jelentkezéseket várunk. A csapatok a legnépszerűbb ötletek mentén fognak kialakulni péntek délután.
Nem. A verseny teljes mértékben angolul kerül megrendezésre, így minden versenyzőnek legalább középfokú angol nyelvtudással kell rendelkeznie.
Nem. A verseny mindhárom napján a személyes részvétel elengedhetetlen (április 19., 16:00-20:00, április 20., 8:00-20:00, április 21., 08:00-20:00).
A verseny teljes, részletes programját, leírását megtalálod az alábbi dokumentumban:
Az Econverse Lengyelország legnagyobb diákokra fókuszáló startup ökoszisztémája. Az elmúlt két évben több mint 20 startup-szimulációt szerveztek több mint 3000 résztvevő számára, és több mint 40000 euró értékű díjat osztottak ki. Támogatják a fiatalokat abban, hogy megtegyék első vállalkozói lépéseiket, és fejlesszék a jövőre vonatkozó készségeiket, például a design thinkinget és a prezentációs készségeket. 2024-től az egész közép- és kelet-európai régióra bővül a tevékenységük, hogy elősegítsék a regionális startup ökoszisztémát.
Az Engame Akadémia egy budapesti székhelyű alternatív oktatási központ. Küldetésünk, hogy segítsük a középiskolás diákokat megtalálni a helyüket a világban, hogy felnőve boldog és elégedett életet éljenek. Folyamatosan növekszünk, jelenleg több mint 350 diákkal dolgozunk. 4 éves, kizárólag angol nyelvű programot kínálunk. Korosztályokra szabva fejlesztjük a készségeket, az akadémiai kompetenciákat és egyéni mentorálást is biztosítunk.
Töltsd ki és küldd be az alábbi űrlapot, a csatlakozáshoz szükséges linket emailben küldjük ki minden résztvevőnek.
A Wolt szombaton és vasárnap is támogatja csodálatos Startup Challenge versenyzőink ebédjét. A diákok ezen az intenzív hétvégén több étterem közül választhatnak, és egészséges és energikus ebédet fogyaszthatnak.
A Day One Capital támogatja az első három helyezett és a közönségdíjas csapat nyereményét. Az első három helyezett csapat pénzjutalomban és startup mentorálásban részesül a rendezvény után, a közönségdíjas csapat pedig pénzjutalomban részesül.
A Create26 azzal támogatja a Startup Challenge-et, hogy a versenyzők számára teret biztosít a vasárnapi felkészüléshez, valamint a versenyfinálé nyílt programjához minden érdeklődő vendég számára.