Nem. A hagyományos oktatást kiegészítő intézmény vagyunk, ahová saját iskolájuk mellett, délutánonként és szombatonként járnak a diákok. Ez a függetlenség teszi lehetővé, hogy olyan területeken nyújtsunk segítséget, melyekkel a közoktatásban nincs idő, lehetőség foglalkozni, ám meghatározó szerepet töltenek be a fiatalok kiegyensúlyozott fejlődésében és későbbi sikereinek megalapozásában.
Angol nyelvű, teljes tanéves program 9-12 osztályosoknak – végezhető online vagy személyesen Budapesten az Engame Akadémián
A teljes éves programok mellett rendszeresen indítunk négy napos, tematikus rövid képzéseket, jellemzően az iskolai szünetekhez igazodva.
Alapvetően nem, minden program az adott csoport igényeire van szabva, és nem ugyanazt tanulják a diákok. Viszont a fakultatív eseményekre (céglátogatások, szakértői beszélgetések, közösségi programok) minden teljes tanévre beiratkozott diák meghívást kap.
Oktatási programunk 4 évfolyamába a közoktatás 9-12. osztálya alatt járnak a diákok. A Freshman évfolyam kilencedikes, a Sophomore tizedikes, a Junior tizenegyedikes, a Senior (külföldi továbbtanulásra készülők) tizenkettedikes diákoknak szól.
Igen, a programunk 95 százalékban angolul zajlik. Egy-két olyan esemény van, ahol esetleg a külsős partner vagy vendégelőadó kérése nyomán magyar nyelven zajlik a foglalkozás, de ez ritkán fordul elő.
Nem nyelviskola vagyunk, tehát nem nyelvtanozunk a diákokkal, hanem a kommunikáció eszközeként használjuk a nyelvet. Interaktív foglalkozásaink során angolul beszélünk, sokszor akadémiai szintű angol nyelvű forrásanyagokon keresztül gyakoroljuk az értő olvasást, az esszéírás rejtelmeit is angolul sajátítják el. Egy olyan inspiráló és biztonságos közeget alakítottunk ki, ahol a hibákra fejlődési lehetőségként tekintünk: nálunk nem kell félniük attól, hogy esetleg rosszul mondanak valamit, az a lényeg, hogy megtanulják kifejezni magukat. A folyamatos aktív nyelvhasználattal nemcsak sokkal gyorsabb a fejlődés, hanem a tanulás folyamata is élvezetesebb.
A 21. századi készségekre helyezzük a hangsúlyt. Többek között hatékony kommunikációt, vitakultúrát, csapatmunkát, kritikai gondolkodást, esszéírást, prezentációs készségeket fejlesztünk, a diákok saját projekteket készítenek, megismerkednek egy vállalkozás létrehozásának alapjaival. Az már csak hab a tortán, hogy mindez angol nyelven történik. Az a célunk, hogy ne csak a külföldi továbbtanulással, hanem az egyetem utáni élet kihívásaival is magabiztosan, versenyelőnyből nézhessenek szembe.
Abban hiszünk, hogy minél több impulzust kell kapniuk a diákoknak, így egyrészt a saját tapasztalataik alapján, másrészt mentori segítséggel kibontakozik, hogy miben is jók, mi érdekli őket igazán. Nagy hangsúlyt fektetünk az interdiszciplinaritásra, a tizedikesekkel például nem tantárgyak, hanem olyan hétköznapi témák, mint az étkezés, a pénz vagy a városok mentén vizsgáljuk meg a különböző tudományterületeket és azok kapcsolódási pontjait. Emellett rendszeresen szervezünk szakmai látogatásokat hazai cégekhez és szervezetekhez, és a legkülönfélébb háttérrel rendelkező szakembereket hívunk előadni, így diákjaink megismerhetik, hogyan működik egy-egy szakma a gyakorlatban. Ha egy diákot elkezd érdekelni egy terület, lehetőséget biztosítunk neki, hogy elmélyüljön benne és elsajátítsa azokat az akadémiai, személyes és szociális készségeket, amelyekre szüksége lesz, hogy sikeres lehessen benne.
Csapatunk szakmai háttere rendkívül sokszínű. Vannak köztük, akik a nálunk végzett munka mellett vezető egyetemen tanítanak, vannak, akik a tanácsadó szektorban dolgoznak, vannak, akik különleges érzékkel képesek motiválni diákjainkat, és sokszínű tapasztalataik révén a közgazdaságtantól a művészettörténetig szinte minden szakterületre rálátást biztosítanak. Diplomájukat, oktatói tapasztalatukat a világ vezető egyetemein szerezték, ami garancia a diákjaink felé. Minden tanárunk és mentorunk módszertani felkészítésben részesült és a pedagógiai vezetőnkkel közösen dolgoznak a kurzusok tartalmán.
Az oktatás az Engame Akadémián, a 1122 Budapest, Maros utca 12-ben, a 3. emeleten zajlik, az online órákat a Google Classroom felületén tartjuk. Bizonyos programok, például a szakmai szervezetlátogatások vagy az egész napos workshopok esetenként külső helyszíneken kerülnek megrendezésre, erről mindig időben tájékoztatjuk a diákokat.
A programunk úgy van felépítve, hogy az életkori sajátosságoknak és iskolai tanulmányoknak megfelelően a leghatékonyabb támogatást nyújtsa a diákoknak. Ezért érdemes minél előbb csatlakozni. A készségfejlesztés, pályaorientáció és nyelvi készségek megalapozása az alacsonyabb évfolyamokban kezdődik, a későbbiekben pedig építünk az itt elsajátított ismeretekre. Bár minden évfolyam tartalmaz ezekkel a területekkel foglalkozó programelemeket, a legnagyobb fejlődést azok tudják elérni, akik végigjárják a programot.
Legkésőbb 11. félévkor érdemes elkezdeni a programot, ezt követően már csak kivételes esetben, egyedi elbírálással lehet csatlakozni a programhoz.
Oktatási programunk alapvetően az iskolai tanév felépítését követi, a tanév szeptember elején indul és június közepéig tart. Kivétel ez alól a végzős évfolyam, ahol már 11. osztály után, júniusban is folytatódik a program nyári, online elemekkel, hogy ne veszítsünk értékes időt az egyetemi felvételikre való készülésből.
Az Engame-es tanévek négy negyedévből állnak.
Tudjuk, hogy ma diáknak lenni nagyon leterhelő, ezért kiemelten ügyelünk arra, hogy a nálunk töltött időt ne plusz feladatként vagy stresszként éljék meg a diákok, hanem motiváló és energizáló legyen számukra.
Az egyes évfolyamok órarendjét úgy állítjuk össze, hogy mindenki saját időbeosztásának megfelelően vehessen részt programjainkon. A foglalkozások csoporttól függően hétköznap délutánonként, valamint szombaton vannak.
A kötelező, heti egy fő foglalkozás mellett a diákok szabadon alakíthatják Engame-es órarendjüket az aktuális plusz foglalkozásokból, elérhető mentorálásból, szakmai és közösségi programokból, diákklubok találkozóiból válogatva – az Engame így személyes preferancia szerint jelenthet heti egy foglalkozást, de akár heti 3-4 programot is.
A teljes éves program foglalkozásai iskola után hétköznap délutánonként és szombatonként zajlanak.
Az évfolyamoknak szóló tematikus és interdiszciplináris foglalkozásk mellett további eseményeken is várjuk a diákokat:
A személyes odafigyelésben és az egyéni fejlődésben hiszünk, ezért a csoportok összeállításakor kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy mindenki érvényesülni tudjon a foglalkozásokon, ugyanakkor ne sérüljön a csoportdinamika a túl kevés résztvevő miatt.
A csoportos órákon a maximum létszám jellemzően 10-16 fő. Emellett minden diákunknak van egy saját mentora, aki egyénileg foglalkozik a fejlődésével.
A program szeptembertől június közepéig tart, követi az iskolai tanév felépítését,* az iskolai szüneteket is figyelembe véve. Csatlakozni szeptembertől lehet, valamint 9-11. évfolyamainkhoz korlátozott számban a februárban induló második félévtől. A vonatkozó felvételi határidőkről a honlapunkon lehet tájékozódni.
*A Külföldi Továbbtanulási programban résztvevőknek az végzős évet megelőző nyáron is tartunk online foglalkozásokat.
Mivel minden program angolul zajlik, fontos, hogy a diákoknak meglegyen az adott évfolyam szintjéhez megfelelő nyelvtudása, hogy aktívan részt tudjanak venni a foglalkozásokon. Nyelvvizsgát nem kérünk, nem íratunk tesztet sem, de iránymutatásként nagyjából az alábbi szinten kell lenni az egyes évfolyamokba való sikeres jelentkezéshez, melyet a szóbeli felvételin tudunk felmérni.
9. o.: ~B2-
10. o.: ~B2
11. o.: ~B2+
12. o.: ~C1
Ha valaki bizonytalan, mindenképp azt javasoljuk, hogy jöjjön el a rövid, kötetlen felvételire és próbálja ki magát, mert így személyre szabott, építő visszajelzést tudunk neki adni. Ha a nyelvi készségei fejlesztésre szorulnak, az ajánlások teljesítése után ismét lehetősége van felvételizni.
Ilyen esetben is javasoljuk a minél korábbi kezdést, mivel a készségek gyakorlása és a nyelvi fejlesztés az alacsonyabb évfolyamokban kezdődik, a későbbiekben pedig építünk az itt elsajátított ismeretekre. Azok, akik hamarabb kezdik a programot, sokkal nagyobb fejlődést tudnak elérni és könnyebben veszik az új kihívásokat, mint később csatlakozó társaik. Ezen kívül rengeteg olyan élménnyel és kapcsolattal gazdagodnak diákjaink az évek során, amelyek alapvetően befolyásolhatják pályaválasztásukat, valamint elmélyítik ismereteiket és gyakorlati tapasztalatot adnak számukra a választott szakterülettel kapcsolatban.
Igen. A program során elsősorban a pályaválasztás elősegítésére, a készségfejlesztésre és az angol nyelvtudás magabiztos szintre emelésével foglalkozunk. Ezek a külföldi felsőoktatásba való bekerüléshez és részvételhez elengedhetetlenek, azok számára pedig, akik itthon tanulnak tovább, óriási versenyelőnyt jelentenek és megalapozzák, hogy a lehető legtöbbet hozhassák ki magukból.
Szerencsére több középiskolában alkalmaznak a miénkhez hasonló módszertanokat, emellett mégis sok diákunk érkezik ezekből az intézményekből. A program fókuszában a pályaorientáció áll, amelyre a közoktatás keretein belül jó esetben évente egy hét, nagy általánosságban egyetlen nap jut, amely közel sem elegendő ahhoz, hogy egy fiatal az érettségi előtt állva tudatos döntést hozhasson a jövőjéről. Függetlenségünk nagy előnye, hogy nem köt minket az érettségire való felkészítés követelménye, ezért szabadon, teljes mértékben a diákok igényei alapján állíthatjuk össze tantervünket, ami hozzájárul ahhoz, hogy a legkritikusabb területeken személyre szabott segítséget nyújthassunk nekik.
Teljesen online programunkkal a távolság nem lehet akadály. Európa több pontjáról vesznek részt diákok az online programban. Ha mindenképp személyesen szeretne valaki járni a szombati csoportok jelenthetik a tökéletes megoldást. De arra is tudunk lehetőséget biztosítani, hogy egy diák a kurzusokon online veszt részt, de néhány kiegészítő programra pl. céglátogatás személyesen jön el.
Diákjaink változatos háttérrel rendelkeznek, egyaránt jönnek hozzánk Budapest belső és külső kerületeiből, a környező településekről, az ország másik feléből és külföldről is, összesen közel száz iskolából.
Alapvetően nem. A programunkat úgy alakítottuk ki, hogy minden évfolyam az adott korosztály igényeit szolgálja leginkább. Ugyanakkor elég rugalmasak vagyunk ahhoz, hogy ha egy diáknak egy adott területen nagyobb odafigyelésre van szüksége, vagy épp többre vágyik, mint az évfolyama számára szervezett foglalkozások, akkor lehetősége legyen részt venni a neki megfelelő programelemeken.
Aki a középiskolai tanulmányait nyelvi előkészítő (ún. nulladik) osztállyal kezdi, ő is nyugodtan csatlakozhat a 9-eseknek szóló Freshman évfolyamhoz, ahova korosztálya szerint tartozik.
A későbbiekben dönthet úgy, hogy kétszer vehet részt a Junior évfolyamon, így akkor tudjon jönni a végzős évre, amikor a középiskolában is végzős lesz.
A tandíjról és ösztöndíjporgramunkról ezen az oldalon találtok részletes tájékoztatást.
Célkitűzésünk, hogy minden diák ugyanakkora eséllyel vehessen részt programunkon anyagi helyzettől függetlenül. Ezért minden diáknak lehetősége van ösztöndíjra pályázni szociális alapon, mely 10-80%-os tandíjkedvezmény formájában tudja támogatni a diákot.
Minden jelentkező igényelhet ösztöndíjat, a pályázatot az írásbeli jelentkezéssel egy időben kell benyújtani. Mindenkit biztatunk arra, hogy jöjjön el felvételizni, és ha szükségét érzi, pályázzon az ösztöndíjra minél korábbi felvételi fordulóban. A beiratkozásról való döntést csak az ösztöndíj eredmények kiküldése után kell meghozni, tehát nem jár kockázattal a jelentkezés.
A pályázatban szociális szempontokat tudunk figyelembe venni, a háztartás anyagi helyzetét vizsgáljuk. Első körben egy űrlapon kell különböző adatokat megadni, ekkor még nem szükséges csatolni semmilyen igazolást, azonban az Akadémia bekérhet később igazolásokat is.
Beiratkozott diákjainknak a félévek végén van lehetősége kilépni, amennyiben úgy változnak meg a körülményei, hogy nem tudja folytatni a programot. Ilyen esetben a megkezdett félévet még ki kell fizetni, de a tanévből fennmaradó tandíjat természetesen nem.
A képzési szerződés a teljes tanévre szól, a tanév közbeni kilépésre félév végén van lehetőség. A kilépést írásban kell jelezni az Akadémiának. Kilépés esetén a megkezdett félév teljes díját rendezni kell.
Fontosnak tartjuk, hogy olyan diákokkal foglalkozzunk, akik nem a szüleik akaratából vannak nálunk, hanem saját maguk szeretnék kézbe venni a jövőjüket. Az nem gond, ha egyelőre úgy érzik, nem találják a helyüket a világban – azért vagyunk mi, hogy ezen segítsünk. Ami viszont lényeges, hogy ők maguk akarjanak fejlődni, hiszen ez egy közösség, ahol akkor érzik jól magukat a diákok, ha tudják egymást kölcsönösen inspirálni.
Az angol nyelvű programra való jelentkezésnél számít, hogy a jelentkező legalább társalgási szinten beszélje az angolt, hiszen teljes egészében így kommunikálunk.
Felvételi időszakunk folyamatosan, rolling admission rendszerben zajlik. Ez azt jelenti, hogy több jelentkezési határidőnk is van a tanév során, de már csak az ösztöndíjakra kiosztható keretünk határai miatt is érdemes minél hamarabb jelentkezni.
9-11. osztályosok szeptembertől vagy februártól csatlakozhatnak.
11. osztályosok félévkor, februártól a végzősőknek szóló Külföldi Továbbtanulási Programhoz csatlakozhatnak. Ez egy speciális, két évfolyamon átívelő komplex felkészítő program, mely az érettségiig, áprilisig tart.
Az érettségi évét megkezdők csak egyedi elbírálás alapján és csak a fennmaradó férőhelyekre tudnak csatlakozni.
Férőhelyektől függően a 9-11. osztályosok negyedévente is kezdhetnek nálunk, korlátozott számban.
Az első lépés az online jelentkezés beküldése, mely az alábbi oldalon érhető el a folyamat további részleteivel együtt.
Független intézmény vagyunk, nem közvetítünk konkrét egyetemekhez, hanem az a célunk, hogy a saját elképzeléseiknek és lehetőségeiknek leginkább megfelelő felsőoktatási intézményt találják meg diákjaink. Angol nyelvű képzésekre való felkészülésben nyújtunk segítséget, az Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Dánia, Hollandia, Írország, Norvégia, Finnország, Svédország, Németország, Ausztria, Belgium, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Japán, Ausztrália és Kanada egyetemeire.
A külföldre felvételizőknek tudatosan épített tanulói profillal meg kell győzniük az egyetemet, hogy megalapozott a döntésük az adott szakra való jelentkezésben. Motivációs levelet kell írni, ajánlólevelet kell kérni, akár interjúzni is kell, bizonyos esetekben pedig plusz felvételi vizsgák is lehetnek. Ezekhez viszont nem elég, ha ötösök vagyunk mindenből. Az elkötelezettséget és felkészültséget bizonyítani kell, amihez elengedhetetlenek az iskolán kívüli tevékenységek, mint például a versenyeredmények, az önkéntességi és/vagy munkatapasztalat, diákszervezeti tagság vagy éppen valamilyen saját projekt, blog, kutatás. Oktatási programunk minden évfolyama úgy épül fel, hogy a diákok megszerezhessék a külföldön elvárt tudatosságot, tapasztalatokat.
Az alacsonyabb évfolyamokon történő alapozás a Junior (11. o.) évfolyam második félévétől kapcsol magasabb fokozatba a külföldi felvételi terén. Innentől kapnak a diákok hozzáférést a BridgeU rendszerhez, mely támogatja őket többek között az egyetem-, és szakválasztásban, valamint ekkor indulnak el a tájékoztató előadások a külföldi országok oktatási rendszereiről is. A Junior és az azt követő végzős évben a folyamatot segíti a diákok mellé rendelt mentor, valamint az Engame Akadémia Study Abroad Koordinátora is a szakértelmével.
Önmagában a külföld még nem feltétlenül jobb. Már egy külföldön eltöltött félévnek is vannak olyan pozitív hozadékai, hogy a diák önállóbb lesz, megismerkedik más kultúrákkal, fejleszti a nyelvtudását, ez azonban még nem jelenti azt, hogy mindenkinek érdemes lenne a teljes képzését külföldön végeznie. Bizonyos területeken – ilyen például az orvosi képzés – nem gyakori, hogy külföldre mennének a diákok, az itthoni egyetemek is nagyon magas színvonalat képviselnek. Mérlegelni kell ezen túl azt is, hogy a megszerzett végzettséget hol lehet majd hasznosítani, ehhez pedig jó tudni, mik a diák tervei a végzést követően. A legtöbb esetben azonban ha erős vagy korszerű képzést szeretne valaki, az országhatárokon kívül kell körbenézni.
A külföldön alapképzést végzett magyar diákok előtt rengeteg lehetőség áll nyitva. Nagy arányban folytatják mesterszakon tanulmányaikat, így specializálva az alapképzés során megszerzett tudást. A munkaadók pedig a legtöbb esetben tárt karokkal várják őket itthon és külföldön egyaránt.
Érettségiző évfolyamos diákjaink elsősorban a világranglista top 150 egyetemeire adják le jelentkezésüket. Szakterület szempontjából rendkívül színes a felhozatal, a társadalomtudományoktól a mérnöki és természettudományi területeken keresztül egészen a pszichológiáig.
Egy felvételiző diákunk átlagosan 4-5 egyetemi szakra adja le a jelentkezését (a stratégiai szak- és egyetemválasztás során rengeteg információt és segítséget kapnak a csoportos foglalkozások és a mentori találkozók során), melyek közül jellemzően minden diákunk felvételt nyer legalább egy általa választott szakra. Átlagosan 3-4 felvételi ajánlatot kapnak a diákjaink, melyek közül a legtöbb esetben a tavaszi időszakban választják ki a legmegfelelőbb képzést.