Ez történt a Pályaorientációs Napon
Megnyitó
Lévai Balázs, az Engame Akadémia társalapítójának és vezetőjének megnyitó beszéde.
CEU Innovations Lab
Mi is az a start-up? Kiből lesz a startupper? Hogyan és mikor érdemes vállalkozni? Mennyire fontos egy jó ötlet?
Továbbtanulás után külföldön
Kerekesztal beszélgetés külföldi tanulmányaik után külföldön elhelyezkedett volt diákjainkkal
Továbbtanulás után Magyarországon
Kerekesztal beszélgetés külföldi tanulmányaik után Magyarországra hazaköltöző volt diákjainkkal
Workshopok
Nyitott workshopok
A nap folyamán két bemutató workshopot tartottunk az érdeklődő diákoknak, amely során az Engame szakemberei mutatták be, hogyan érdemes a pályaválasztáson elkezdeni gondolkodni.
Workshop szülőknek
Workshopok az Engame diákjainak
- A magas fizetés nem minden! – Avagy melyek azok a tényezők, amelyek a jövőbeli munkahely választásomat meghatározhatják?
- LinkedIn Workshop – Hogyan keresel munkát a jövőben?
- Hogyan találd meg a saját utad?
- Fel lehet-e készülni egy állásinterjúra?
- Együttműködés és improvizáció
- Kezdeményezés, magabiztosság, motiváció – így fejleszd magad bármiben
Szívesen vennél részt több hasonló workshopon?
Jól jönne néhány további fogódzkodó a pályaválasztáshoz?
Ha egy diáknak a középiskola évei alatt lehetősége van feltérképezni, hogy az őt érdeklő területeken milyen munkakörök léteznek és ezek mennyire illenek a személyiségéhez, valamint tisztában van a saját erősségeivel és képes arra, hogy célokat tűzzön ki maga elé, amelyek megvalósításán tudatosan dolgozik, akkor nem kell félnünk attól, hogy az iskola kapuján kilépve elveszik a felnőtt világban.
Alternatív oktatási programunk ezt a biztonságot nyújtja.
8-12. osztályosoknak szóló programunk alatt személyes odafigyeléssel, a szakterületekkel és a továbbtanulással kapcsolatos információmegosztással és rengeteg impulzus révén segítjük diákjainkat a pályaválasztásban. Emellett rengeteg készségfejlesztő foglalkozáson keresztül fedezhetik fel, miben jók, milyen területeken szeretnének fejlődni és milyen helyzetekben érzik igazán jól magukat.
Az Engame Akadémián hiszünk abban, hogy egy nyitott szemléletű, támogató közegben a tanulás, a pályaválasztás és a felnőtté válás folyamata is izgalmas felfedezéssé válik – ez által a diákok kibontakozhatnak és megtalálhatják céljaikat.
Pályaválasztást segítő programelemek
Minden diákunknak saját mentora van, aki rendszeres egyéni konzultációk során segíti őt az érdeklődési körei és az erősségei felfedezésében, célok kitűzésében és megvalósításában, valamint felhívja a figyelmét a fejlődési lehetőségekre. A diák bármikor fordulhat tanácsért a mentorához.
Havonta többször szakmai látogatásokat szervezünk a legkülönfélébb hazai cégekhez és szervezetekhez, ahol az ott dolgozó szakemberek mesélik el, miből áll a gyakorlatban a munkájuk, és válaszolnak a diákok kérdéseire. Az ezeken való részvétel fakultatív, de visszajelzések alapján meghatározó jelentőségű a diákok pályaválasztása szempontjából.
Havi rendszerességgel különböző területekről érkező, a munkájukat szerető szakemberrel szervezünk beszélgetést, a diákok így bepillantást nyerhetnek egy-egy szakma kulisszatitkaiba és a szakemberek életútjába is. Ez segíti őket, hogy átfogó képet alakítsanak ki a munka világáról és világos elképzeléseik legyenek az őket érdeklő szakterületek munkaerőpiaci vonatkozásairól.
Egy-egy terület önálló felfedezése és az abban való elmélyülés érdekében diákjaink mentori segítséggel hosszabb-rövidebb projekteket valósítanak meg, melyeket aztán be is mutatnak társaiknak. Született már így diák által szervezett pénzügyi konferencia, 90 oldalas verseskötet vagy a Magyar Tudományos Akadémián bemutatott kutatás is.
Minden diákunk csatlakozhat az érdeklődéséhez legközelebb álló diákklubhoz, vagy akár maga is szervezhet egyet az általa választott témában. Itt a diákok maguk döntik el, milyen kérdéseket vitatnak meg, milyen vendégelőadókat szeretnének meghívni vagy milyen eseményeket szeretnének szervezni, mentoraink pedig támogatják őket a megvalósításban.
Interaktív foglalkozásaink során olyan készségek kerülnek a középpontba, mint a csapatmunka, a prezentálás, az érveléstechnika, a kommunikáció, a kutatás stb., hogy a diákok kipróbálhassák, milyen típusú feladatokat élveznek leginkább.
A Junior (11. osztályosoknak szóló) évfolyam egyik célja a szakmai érdeklődés elmélyítése, ezért negyedévente különböző szakterületekkel foglalkozó 6 alkalmas szemináriumok közül válaszhatnak a diákok. Ezekhez a foglalkozássorozatokhoz 12-es, illetve 10-es diákjaink is csatlakozhatnak.
A korábbi évek eredményeit az utolsó évben aratjuk le. Végzős diákjainknak az érdeklődési köreik leszűkítésében, a számukra legmegfelelőbb egyetem és szak kiválasztásában, az egyetemi évek során legfontosabb készségek (pl. akadémiai esszéírás, kutatásmódszertan stb.) fejlesztésében és az egyetemi felvételi anyagok elkészítésében segítünk. Diákjaink többsége a világ vezető egyetemein tanul tovább, nemzetközi tapasztalattal rendelkező mentoraink a külföldi felvételi folyamat minden lépése során támogatják őket (a külföldi továbbtanulási szándék azonban nem feltétele a programban való részvételnek).